In het Fotomuseum Den Haag draait alles om de foto, van vroege afdrukken tot werk van fotografen van nu. Je loopt door lichte zalen in een vleugel naast het Kunstmuseum. Elk jaar wisselen er ongeveer zes tentoonstellingen elkaar af. Het ene moment kijk je naar zwart-witportretten uit de vorige eeuw, het volgende naar een kleurenserie over een actueel thema. Vaak staat de mens centraal. Bekende namen hangen hier naast fotografen die je nog niet kent. Omdat het museum overzichtelijk is, zie je in een uur of twee een complete tentoonstelling.
- Adres
- Stadhouderslaan 43, Den Haag (naast het Kunstmuseum)
- Soort museum
- Kunst, fotografie
- Geopend
- 2002
- Hoort bij
- Kunstmuseum Den Haag, zelfde ingang als KM21
- Museumkaart
- Geldig
Wat je ziet in het Fotomuseum Den Haag
Het museum heeft geen vaste opstelling, maar laat steeds nieuwe tentoonstellingen zien. Die bestrijken veel perioden en genres uit de geschiedenis van de fotografie. Nationaal en internationaal, klassiek en hedendaags, zwart-wit en kleur komen allemaal aan bod. Naast gevestigde fotografen krijgen ook minder bekende makers een plek. Het museum toont daarnaast regelmatig maatschappelijk betrokken projecten, zoals eerder een serie van Friso Keuris over het Joegoslavië Tribunaal. Voor historische fotografie werkt het museum samen met het Prentenkabinet van de Universiteit Leiden, dat een grote historische fotoverzameling bezit. Kijk vooraf op de website welke tentoonstelling er loopt.
Een fotomuseum in de Schamhartvleugel
Het museum opende in 2002. De fotocollectie van het toenmalige Haags Gemeentemuseum was zo gegroeid dat directeur Wim van Krimpen er een eigen plek voor wilde. Die plek werd de Schamhartvleugel, gebouwd in 1961 en 1962 als uitbreiding van het Gemeentemuseum naar een ontwerp van Sjoerd Schamhart en J.F. Heijligers. Benthem Crouwel paste de vleugel aan voor de opening. In 2016 groeide het museum van 400 naar 1000 vierkante meter. Het Fotomuseum hoort bij het Kunstmuseum Den Haag en deelt de entree met KM21, het museum voor actuele kunst.
Tips voor je bezoek aan het Fotomuseum Den Haag
Je Museumkaart is hier geldig. Vanaf Den Haag Centraal of Hollands Spoor neem je tram 16, die er ongeveer twintig minuten over doet. Kom je met de auto, dan parkeer je betaald bij het museum of in de garage van het World Forum. Je fiets zet je in de stalling bij het naastgelegen Museon. Het gebouw heeft een lift, een hellingbaan en een aangepast toilet. In het grand café kun je na afloop iets drinken. Omdat KM21 dezelfde ingang heeft, combineer je de foto's makkelijk met actuele kunst of een bezoek aan het Kunstmuseum ernaast.
Veelgestelde vragen over het Fotomuseum Den Haag
Kun je met de Museumkaart naar het Fotomuseum?
Hoort het Fotomuseum Den Haag bij het Kunstmuseum?
Wat is het verschil met het Nederlands Fotomuseum?
Hoe kom je bij het Fotomuseum?
Heeft het Fotomuseum een vaste collectie?
Plan je bezoek
Tickets voor musea en attracties in Den Haag vind je bij onze ticketpartner Tiqets.
Musea in Den Haag